Yahoo Web Suche

Suchergebnisse

1. Vor 4 Tagen · Mërgimtarët që jetojnë në Evropën Perëndimore dhe Amerikë e mbushën Strugën. Bizneset dhe hotelierët vendas kanë më shumë shpresë tek ata. E stimulojnë ekonominë lokale, këtu organizojnë festa të ndryshme, ndaj 90% e kapaciteteve hotelierike janë të rezervuara për evenimente të tilla. Biznesmenët struganë thonë se mërgimtarët nuk shpenzojnë më si më parë, por ...

2. Vor einem Tag · Struga mundi 2-1 Pyunik Yerevan në SRC Biljanini Izvori (Ohrid), në ndeshjen e parë të turit të dytë të Conference League. Vendasit zhbllokuan ndeshjen që në minutën e tetë, me Ibraimin që shndërroi në gol një penallti.

3. Vor 3 Tagen · Kampionët e Maqedonisë së Veriut, Struga Trim&Lum, si përfaqësuesit e vetëm të futbollit në vend, të mërkurën do të vazhdojnë garat për kualifikimin në kampionatet evropiane, gjegjësisht në Ligën e Konferencës, transmeton Portalb.mk.Të mërkurën n

4. Vor einem Tag · Struga fiton 2-1 përballë Pyunik Yerevan dhe hedh një hap drejt kalimit në raundin e tretë të Conference League. Kampionët shqiptarë të Maqedonisë së Veriut, iu falën golave të Besart Ibraimit dhe Stefan Spirovskit për të siguruar suksesin e rëndësishëm.

6. Vor einem Tag · Fitore minimale 2:1, por plotësisht e merituar e Struga Trim Lum kundër Pyunik, ndeshje kjo e vlefshme për turin e dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës. Nga një gol në secilën pjesë për skuadrën strugane, e ku duhet veçuar ai i dyti i Stefan Spirovskit gjatë pjesës së dytë, në të cilin kampionët e vendit...

7. Vor einem Tag · Bashkë me trajnerin Qatip Osmani para gazetarëve prononcimin e tij të parë si futbollistë i Struga Trim Lum e dha edhe mesfushori Stefan Spirovski. Ky i fundit doli të jetë protagonistë në fitoren e sotme 2:1 ndaj armenëve të Pyunik, fanellën e së cilës skuadër e kishte mbajtur veshur për gjatë sezonit 2022/23.