Yahoo Web Suche

Suchergebnisse

1. Vor 6 Tagen · 11/07/2024 19:04. Malisheva ka shënuar fitore historike me rezultat minimal prej 1-0 ndaj Buducnost. Skuadra kosovare mposhti atë malazeze në kualifikimet e Conference League, shkruan “Gazeta Express”.

2. Vor 6 Tagen · Lexo Edhe: Granit Begolli ka komentuar paraqitjet e Kylian Mbappes në “EURO 2024”. “Mbappe s’mund të cilësohet si dështim, pasi me mesfushën e Francës, askush s’kish mujtë me bo ma mirë. Kjo mesfushë ka 0 kreativitet, të mirë në mbrojtje, por jo në sulm”, tha ai.

3. Vor 5 Tagen · E kuptoj atë që thonë, ata janë ndoshta skuadra më e mirë në kompeticion deri tani. Nuk na intereson se si e fitojmë, ne duam ta fitojmë finalen.”. Sa i përket Lamine Yamal, i cila gjithashtu shënoi një gol të bukur në gjysmëfinale, anglezi 28-vjeçar nuk ka veç lëvdata për talentin e Barcelonës: “Jam i sigurt që në ...

4. Vor 4 Tagen · Gazeta Express. 13/07/2024 19:08. Kapiteni i Anglisë, Harry Kane, ende nuk ka fituar asnjë trofe. Ai i ka humbur tri finale me Tottenhamin dhe një me Bayern Munichun. Në vitin 2021 me Anglinë në “Euro 2020”, ishte finalist, por u mposht nga Italia pas ekzekutimit të penalltive.

5. Vor 6 Tagen · Llapi po pëson nga Wisla Krakow pas pjesës së parë. Llapi nuk e nisi mirë ndeshjen e sontme ndaj fituesit të Kupës në Poloni, duke pësuar në minutën e dytë të ndeshjes. Me këtë rezultat përfundoi edhe pjesa e parë, gjersa Llapi pati disa raste, ndër to një i Blend Baftiut që nuk shkoi në portën e vendasve.

6. Vor 5 Tagen · Gazetari i sportit, Arlind Sadiku është lidhur direkt nga Berlini në studion e “Favoritit”, para finales së madhe Spanjë – Angli. Ai e bëri shqiponjën përsëri, me kërkesën ekskluzive të Ismet Munishit. Sadiku shtoi tutje duke thënë se është kritikuar shumë, por ëshë në finale, njëjtë si Gareth Southgate, duke ...

7. Vor 6 Tagen · Gazeta Express 11/07/2024 13:21 Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka vizituar dje manastirin e Studenicës, të cilin e ka quajtur një vend “të veçantë ku ndërthuren e kaluara dhe e ardhmja serbe”.